Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
KONKURS - ŚLADAMI NOWOTOMYSKIEJ WILKINY
ŚLADAMI NOWOTOMYSKIEJ WIKLINY – konkurs noworoczny dla dzieci!
W imieniu Włodzimierza Hibnera - Burmistrza Nowego Tomyśla oraz Fundacji Willow Art, pragniemy serdecznie zaprosić uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w wyjątkowym, noworocznym konkursie.
„Śladami nowotomyskiej wikliny” to konkurs dedykowany dzieciom z klas 1-3 oraz 4-8 szkoły podstawowej.
Co należy zrobić? Wystarczy znaleźć na terenie Gminy Nowy Tomyśl wiklinową instalację i uwiecznić ją w formie plastycznej. Kredki, farbki, wyklejanki… technika prac jest dowolna! Postawcie na kreatywność.
Na laureatów czekają niesamowite nagrody!
I miejsce - nagroda główna Burmistrza Nowego Tomyśla – wiklinowa niespodzianka, możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie mody wiklinowej podczas obchodów rocznicy nadania praw miejskich Nowemu Tomyślowi (kwiecień), materiały promocyjne Gminy Nowy Tomyśl w wiklinowym koszyczku.
II miejsce – zestaw artystyczny do malowania na płótnie, możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie mody wiklinowej podczas obchodów rocznicy nadania praw miejskich Nowemu Tomyślowi (kwiecień), materiały promocyjne Gminy Nowy Tomyśl w wiklinowym koszyczku.
III miejsce – możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie mody wiklinowej podczas obchodów rocznicy nadania praw miejskich Nowemu Tomyślowi (kwiecień), materiały promocyjne Gminy Nowy Tomyśl w wiklinowym koszyczku.
Konkurs trwać będzie od 2 stycznia aż do 15 marca 2024r.
Prace prosimy wysyłać na adres mailowy: bks@nowytomysl.pl, wpisując w temacie „Konkurs plastyczny – ŚLADAMI NOWOTOMYSKIEJ WIKLINY” oraz podając dane osobowe autora pracy (imię, nazwisko, wiek i klasa szkoły podstawowej), a także dane osobowe i kontakt do rodzica lub prawnego opiekuna.
Więcej szczegółów w regulaminie: https://bip.nowytomysl.pl
Zapraszamy do udziału!
Osoby chętne proszę o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły w celu pobrania kart zgłoszeniowych.
Zapraszamy do udziału !
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!
Zapraszamy do udziału w grze terenowej pt. " Co Wytomyśl-icie? Spacerkiem przez okolice".
Foldery niezbędne do przejścia trasy są dostępne w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wytomyślu w dni robocze od 7:30 do 15:30, poza wyznaczonymi dniami oraz w dni wolne foldery można pobrać u Pani Sołtys - Danuty Sobieraj - na ul. Parkowej oraz u proboszcza wytomyskiej parafii pw. św. Michała Archanioła w Wytomyślu - ks. Marka Niemira.
Wyniki Szkolnego Konkursu plastyczno-literackiego: pt. „Mój pomysł na oszczędzanie energii”
W ramach szkolnych obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności 2023 dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w Szkolnym Konkursie plastyczno-literackim pt. „Mój pomysł na oszczędzanie energii”.
Pomimo dużej ilości ogłoszonych akcji dzieci i uczniowie bardzo chętnie podzielili się swoimi ekologicznymi pomysłami oraz kreatywnością.
Nie było to łatwe zadanie.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych miały do wykonania pracę plastyczną/plakat, którego treść będzie przedstawiać jedną lub więcej metod oszczędzania energii w formacie A4.
Uczniowie z klas 1-3 wykonywali pracę plastyczną/plakat w formacie A3 – w dowolnej technice plastycznej. Prace miały przedstawiać w jaki sposób na co dzień można oszczędzać energię i jakie z tego płyną korzyści dla środowiska naturalnego.
Uczniowie z klas 4-7 mieli do wyboru dwie możliwości:
1. napisanie wierszyka/rymowanki – minimum dwie zwrotki składająca się każda z czterech wierszy. Wierszyk/rymowanka musiał informować (uczyć) w jaki sposób wpływamy w życiu codziennym lub możemy wpływać na oszczędzanie energii.
2. wykonanie komiksu na kartce formatu A3 dowolną techniką plastyczną. Praca musiała zawierać elementy charakterystyczne dla komiksu, a historyjka zawarta w komiksie musiała przedstawiać w jaki sposób na co dzień można oszczędzać energię i jakie z tego płyną korzyści dla środowiska naturalnego.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Wśród przedszkolaków
I miejsce - Maria Osękowska (z grupy Motyle)
II miejsce - Zuzanna Gorzelańczyk (z grupy Motyle)
III miejsce - Weronika Rogacz (z grupy Pszczółki)
z klas 1-3
I miejsce - Michał Śmierzchalski z klasy III
z klas 4-7
I miejsce - Michał Pajchrowski z klasy VI
II miejsce – zajęły dwie uczennice: Maja Galas z klasy IV oraz Oliwia Oborna z klasy VII
III miejsce – zajęło również dwoje uczniów: Barbara Śmierzchalska z klasy V oraz Jakub Lipiecki z klasy VII
Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
Fundatorami nagród byli min. Wydziału Turystyki i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu.
Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie
i kreatywność.
Wizyta „Mobilnych Laboratoriów Przyszłości"
- 9
We wtorek 26 września br. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Technologicznego pt. Mobilne Laboratoria Przyszłości.
Mobilne Laboratoria Przyszłości jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracyz Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.
Uczniowie z klas 4 - 7 uczestniczyli w wyznaczonych grupach w dwóch warsztatach:
1. DRUK 3D + DŁUGOPISY 3D
Zajęcia, gdzie malowanie przenosi się na zupełnie nowy wymiar!To wyjątkowa okazja dla młodych artystów i wynalazców, aby poznać tajniki tworzenia trójwymiarowych rysunków i konstrukcji za pomocą magicznych długopisów 3D.
2. „Wprowadzenie do sztucznej inteligencji - AI przez chatbota i generator obrazów”
W trakcie warsztatów uczniowie mieli okazję odkryć, jak komunikować się z chatbotem (ChatGPT), który będzie potrafił odpowiadać na pytania i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Zobaczyli jak generować niesamowite obrazy za pomocą generatora obrazów AI.
Dowiedzieli się jakie są zastosowania sztucznej inteligencji oraz gdzie jest wykorzystywana na różnych przykładach, nie tylko z życia codziennego. Było to idealne ćwiczenie wprowadzające w świat tzw. “sztucznej Inteligencji”.
Przyjedź do szkoły rowerem!
ZAPRASZAMY !
WITAJ SZKOŁO !
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
Poniedziałek 04 września 2023r.
godz. 8:30 Msza Św. w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Wytomyślu
godz. 9:30 Inauguracja rozpoczęcia roku szkolnego na boisku szkolnym
(w przypadku deszczowej pogody
rozpoczęcie odbędzie się na salce gimnastycznej)Świetlica szkolna (dla uczniów zapisanych na świetlicę) czynna jest od godz. 7:15
Dowóz dzieci autobusem szkolnym według rozkładu obowiązującego w roku szkolnym 2022/2023
Odwóz w dzień rozpoczęcia będzie wyjątkowo o godzinie 10:30
ZAŚWIADCZENIA Z EGZAMINU ÓSMOKLASISTÓW
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
Podsumowanie sportowej rywalizacji szkół w powiecie nowotomyskim
W dniu 15.06.2023 r. uczennice naszej szkoły Oliwia Oborna i Natalia Kaczmarek uczestniczyły w uroczystym podsumowaniu sportowej rywalizacji szkół w powiecie nowotomyskim, które odbyło się w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu. Dziewczyny odebrały pamiątkowe dyplomy dla naszej szkoły za uczestnictwo w kategorii Igrzysk Dzieci oraz w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy biorą udział w zawodach sportowych i z dumą reprezentują naszą szkołę.
REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA
ŻYCZENIA
WYJAZD EDUKACYJNO – INTEGRACYJNY DO NOWEGO TOMYŚLA
- 4
W słoneczne przedpołudnie 15 marca br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej
w Wytomyślu wraz z rówieśnikami z Ukrainy odwiedzili Nowy Tomyśl. Wizyta przygotowana została we współpracy z Wydziałem Turystyki i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu
i wpisywała się w program zajęć dydaktycznych, mających na celu zapoznanie uczniów z atrakcjami turystycznymi najbliższego miasta.Nasza wycieczką miała początek obok Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa. Na miejscu zapoznaliśmy się z historią upraw wikliny oraz wykorzystania jej w rzemiośle plecionkarskim, którą przedstawił nam Kierownik placówki Andrzej Chwaliński.
Niemałą atrakcją była wizyta pod wiklinową wiatą, gdzie można było zobaczyć zwierzęta (naturalnych rozmiarów) wykonane – oczywiście z wikliny.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było wspólne rozwiązywanie gry pt. „Mieszkańcy nowotomyskiego zoo”. Wykonując grę nieoceniona była pomoc Pana Ryszarda Ratajczaka – z-cy Naczelnika Wydziału Turystyki i Rozwoju Gospodarczego . Podczas wykonywania zadań mieliśmy okazję pospacerować alejkami ogrodu zoologicznego i poobserwować przebywające tam zwierzęta.
W centrum miasta udaliśmy się pod kosz gigant celem wykonania wspólnego pamiątkowego zdjęcia.
Ostatnim punktem naszej wycieczki była Miejska i powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu. Tam Pani Dyrektor Elżbieta Podlaszewska-Cybal, która przedstawiła zarys działalności oraz główne zadania instytucji. Na miejscu dzieci otrzymały herbatę i ciasteczko, a na zakończenie wizyty w Nowym Tomyślu pakiet informatorów turystycznych, które wręczyła Naczelnik Wydziału Turystyki i Rozwoju Gospodarczego Ewelina Szofer-Pajchrowska.
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom za pomoc w zorganizowaniu programu wycieczki. Dziękujemy również Panu Arturowi Gudełajtis z firmy ARKAR, który zaproponował pomoc w dowozie naszych uczniów do Nowego Tomyśla.
REKRUTACJA NA WOLNE MIEJSCA
UROCZYSTE OTWARCIE NOWEGO PRZEDSZKOLA W GLINNIE
Błyskawicznie, gdyż w rok od wmurowania kamienia węgielnego w fundamenty, powstał potężny, w pełni funkcjonalny i nowoczesny obiekt przedszkola dla 325 dzieci. Kubatura budynku wynosi aż 9 tys. m3. Co ważne, jest to przedszkole z trzema oddziałami integracyjnymi, czyli dla dzieci z niepełnosprawnościami. Budynek otoczony jest ogrodem,
w którym zorganizowano miejsca rekreacyjne, poletka doświadczalne do uprawy roślin przez dzieci, teren na mini boiska sportowe dla przedszkolaków oraz zbudowano obszerne parkingi. W środku obiektu znajduje się duże patio, które będzie służyło dzieciom jako plac manewrowy do jazdy na rowerkach.Przedszkole, jak podkreślał burmistrz Włodzimierz Hibner, to inwestycja historyczna, planowana z perspektywą dla wielu pokoleń. Stwarza komfortowe warunki do życia,
w szczególności spokojnej pracy dla młodych rodzin z potomstwem. Wybudowana, co warto podkreślić, ze środków własnych gminy (ok. 10 mln zł). Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozyskano ponad 1,26 mln zł głównie na wyposażenie obiektu i przyległego terenu.Z pewnością oprócz wielkości, wyróżnia się również kolorystyką – z daleka widać, że Gmina Nowy Tomyśl odważnie stawia na jej najmłodszych mieszkańców.
Symboliczną wstęgę wspólnie przecięli: Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla, Grzegorz Piechowiak – Wiceminister Rozwoju i Technologii, Czesław Kruczek – Z-ca Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki, który reprezentował Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Andrzej Wilkoński – Starosta Nowotomyski, Marek Ratajczak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu, ks. Krzysztof Ratajczak, Adrianna Zielińska i Grażyna Pogonowska – zastępczynie Burmistrza Nowego Tomyśla, Aleksandra Kuź – Wicekurator Oświaty, Mateusz Całus – wykonawca inwestycji, Anna Wojcieszak – dyrektor przedszkola w Glinnie oraz Miłosz Wałęsa – przewodniczący rady rodziców.
Po uroczystym powitaniu zaproszonych gości przez dyrektor Annę Wojcieszak, burmistrz Włodzimierz Hibner podziękował wszystkim zaangażowanym w proces powstania placówki: „Przedszkole zostało wybudowane ze środków własnych gminy i w tym momencie chciałbym złożyć podziękowania radnym obecnej oraz poprzedniej kadencji, nie było żadnych problemów na linii Rada Miejska – burmistrz, ogromne podziękowania dla wykonawcy pana Mateusza Całusa, projektantki pani Moniki Jasińskiej, która zaplanowała tak fantastyczne miejsce. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w licznych radach budowy, a przede wszystkim kierownikowi robót panu Maciejowi Nowaczykowi oraz inspektorowi nadzoru panu Jakubowi Świętkowi za to, że tę inwestycję tak znakomicie przeprowadzili. Szacunek dla pracy zespołowej za to, że udało się ze środków własnych, w dobie kryzysu światowego oraz wojny w Ukrainie, wybudować taki wspaniały obiekt dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy”.
Po części artystycznej wykonanej przez przedszkolaków głos zabrali zaproszeni goście, którzy zgodnie gratulowali i doceniali odwagę władz gminy oraz wszystkich zaangażowanych
w powstanie tego wspaniałego obiektu na miarę XXI wieku.
OBCHODY ZAKOŃCZENIA POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO
Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do udziału w konkursie wszystkie dzieci urodzone w latach 2008-2012, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do konkursu.
Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy) popularyzującej sposoby ograniczania ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych, zawierające w dowolnej formie i odmianie przynajmniej 4 słowa spośród niżej wymienionych: zatrucie, środowisko, niebezpieczeństwo, natura, karencja, toksyczny, ochrony, szkodliwe.
Kompletne zgłoszenie (rymowanka oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) zainteresowany powinien przesłać w terminie do dnia 20.03.2023 r. pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) lub elektroniczną na adres Oddziału Regionalnego KRUS w Poznaniu, w którym podlega ubezpieczeniu rodzic/opiekun prawny dziecka.
W załączeniu Regulamin Konkursu oraz formularz zgłoszeniowy.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie