• WYJAZD EDUKACYJNO – INTEGRACYJNY DO NOWEGO TOMYŚLA

•

W słoneczne przedpołudnie 15 marca br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej
            w Wytomyślu wraz z rówieśnikami z Ukrainy odwiedzili Nowy Tomyśl. Wizyta przygotowana została we współpracy z Wydziałem Turystyki i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu
            i wpisywała się w program zajęć dydaktycznych, mających na celu zapoznanie uczniów z atrakcjami turystycznymi najbliższego miasta.

Nasza wycieczką miała początek obok Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa. Na miejscu zapoznaliśmy się z historią upraw wikliny oraz wykorzystania jej w rzemiośle plecionkarskim, którą przedstawił nam Kierownik placówki Andrzej Chwaliński.

Niemałą atrakcją była wizyta pod wiklinową wiatą, gdzie można było zobaczyć zwierzęta (naturalnych rozmiarów) wykonane – oczywiście z wikliny.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było wspólne rozwiązywanie gry pt. „Mieszkańcy nowotomyskiego zoo”. Wykonując grę nieoceniona była pomoc Pana Ryszarda Ratajczaka – z-cy Naczelnika Wydziału Turystyki i Rozwoju Gospodarczego . Podczas wykonywania zadań mieliśmy okazję pospacerować alejkami ogrodu zoologicznego i poobserwować przebywające tam zwierzęta.

W centrum miasta udaliśmy się pod kosz gigant celem wykonania wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom za pomoc w zorganizowaniu programu wycieczki. Dziękujemy również Panu Arturowi Gudełajtis z firmy ARKAR, który zaproponował pomoc w dowozie naszych uczniów do Nowego Tomyśla.