• Wyniki Szkolnego Konkursu plastyczno-literackiego: pt. „Mój pomysł na oszczędzanie energii”

• W ramach szkolnych obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności 2023 dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w Szkolnym Konkursie plastyczno-literackim pt.  „Mój pomysł na oszczędzanie energii”.

Pomimo dużej ilości ogłoszonych akcji dzieci i uczniowie bardzo chętnie podzielili się swoimi ekologicznymi pomysłami oraz kreatywnością.

Nie było to łatwe zadanie.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych miały do wykonania pracę plastyczną/plakat, którego treść będzie przedstawiać jedną lub więcej metod oszczędzania energii w formacie A4.

Uczniowie z klas 1-3  wykonywali pracę plastyczną/plakat w formacie A3 –  w dowolnej technice plastycznej. Prace miały przedstawiać w jaki sposób na co dzień można oszczędzać energię i jakie z tego płyną korzyści dla środowiska naturalnego.

Uczniowie z klas 4-7 mieli do wyboru dwie możliwości:

1. napisanie wierszyka/rymowanki – minimum dwie zwrotki składająca się każda z czterech wierszy. Wierszyk/rymowanka musiał informować (uczyć) w jaki sposób wpływamy w życiu codziennym lub możemy wpływać na oszczędzanie energii.

2. wykonanie komiksu na kartce formatu A3 dowolną techniką plastyczną. Praca musiała zawierać elementy charakterystyczne dla komiksu, a historyjka zawarta w komiksie musiała przedstawiać w jaki sposób na co dzień można oszczędzać energię i jakie z tego płyną korzyści dla środowiska naturalnego.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Wśród przedszkolaków

I miejsce -  Maria Osękowska (z grupy Motyle)

II miejsce - Zuzanna Gorzelańczyk (z grupy Motyle)

III miejsce - Weronika Rogacz (z grupy Pszczółki)

z klas 1-3

I miejsce - Michał Śmierzchalski z klasy III

z klas 4-7

I miejsce - Michał Pajchrowski z klasy VI

II miejsce – zajęły dwie uczennice: Maja Galas z klasy IV oraz Oliwia Oborna z klasy VII

III miejsce – zajęło również dwoje uczniów:  Barbara Śmierzchalska z klasy V oraz Jakub Lipiecki z klasy VII

Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Fundatorami nagród byli min. Wydziału Turystyki i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu.

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie
            i kreatywność.

• Wizyta „Mobilnych Laboratoriów Przyszłości"

• We wtorek 26 września br. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Technologicznego pt. Mobilne Laboratoria Przyszłości.

Mobilne Laboratoria Przyszłości jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracyz Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.

Uczniowie z klas 4 - 7 uczestniczyli w wyznaczonych grupach w dwóch warsztatach:

1. DRUK 3D + DŁUGOPISY 3D

Zajęcia, gdzie malowanie przenosi się na zupełnie nowy wymiar!To wyjątkowa okazja dla młodych artystów i wynalazców, aby poznać tajniki tworzenia trójwymiarowych rysunków i konstrukcji za pomocą magicznych długopisów 3D.

2. „Wprowadzenie do sztucznej inteligencji - AI przez chatbota i generator obrazów”

W trakcie warsztatów uczniowie mieli okazję odkryć, jak komunikować się z chatbotem (ChatGPT), który będzie potrafił odpowiadać na pytania i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Zobaczyli jak generować niesamowite obrazy za pomocą generatora obrazów AI.

Dowiedzieli się jakie są zastosowania sztucznej inteligencji oraz gdzie jest wykorzystywana na różnych przykładach, nie tylko z życia codziennego. Było to idealne ćwiczenie wprowadzające w świat tzw. “sztucznej Inteligencji”.