• Tydzień irlandzki

• Od 14 d0 18 marca na lekcjach języka angielskiego odbywał się w naszej szkole tydzień pod hasłem kultury irlandzkiej. Wszystko to w związku z obchodzonym 17 marca w tym kraju świętem - dniem św. Patryka. Nasi uczniowie na wszystkich etapach edukacyjnych, także świętowali ten wyjątkowy dzień.

Podczas zajęć uczniowie udali się w wirtualną podróż po Irlandii, poznali jej tradycje, symbole narodowe i atrakcje. Dowiedzieli się także kim był św. Patryk i w jaki sposób został patronem Irlandii. Nie obyło się również bez legendy o irlandzkim skrzacie oraz jwyjaśnienia dlaczego tak ważna jest dla Irlandczyków trzylistna koniczyna. Dzieci i młodzież wzięli udział w różnych zadaniach i grach językowych, oglądali filmy i prezentacje, a najmłodsi śpiewali piosenki. W tym tygodniu ewdentnie zrobiło się u nas zielono... Wiadomo bowiem że jest to irlandzki kolor oznaczający szczęście. Na zakończenie tygodnia kulturowego ogłoszone zostały konkursy językowe dla wszystkich uczniów. Rozstrzygnięcie wkrótce :)